قیمت شینگل

قیمت سقفهای شیبدار با توجه به کیفیت که شامل ماندگاری سقف شیبدار ، زیبایی و تنوع در رنگ سقف شیبدار ، آبندی اصولی و صد در صد ، مقاومت در برار عوامل جوی و غیره مختلف است مثلا در سقفهای شیبدار سفال و ورق های سقفی گالوانیزه به علت ماندگاری کم و مشکلات آبندی قیمت کمتری جهت خرید را دارا میباشند ولی در سقفهای شیبدار شینگل و تایلهای سنگ ریزه ایی با برندهایی  چون دکرا ، تاپ تایل ، مترو تایل و کینگ استون به علت ماندگاری بالا و آبندی اصولی  دارای قیمتهای بالایی نسبت به سقفهای شیبدار دیگر هستند .قیمت سقفهای شینگل نیز با توجه به طرح و شرکت سازنده نیز در بازار کشور ما مختلف میباشد قیمت  چند نمونه از شینگلهای وارداتی در ایران را به شرح ذیل بررسی میکنیم .

قیمت شینگل ساخت کشور کره جنوبی :

قیمت شینگل کره ایی با توجه به تک لایه بودن و دولایه بودن  مختلف است . شینگل تک لایه با طرح لانه زنبوری یا پازل حدود 55 هزار تومان در هر متر مربع  میباشد بدیهی است با تغییر نرخ دلار این قیمت هم تغییر میکند، شینگل دو لایه کره ایی حدود 65 هزار تومان میباشد .

قیمت شینگل ساخت کشور ترکیه :

قیمت شینگل تک لایه کشور ترکیه حدود 45  هزار تومان میباشد . قیمت شینگل دولایه ترکی به علت عدم تولید این نوع شینگل در ترکیه تا این زمان معلوم نیست .

قیمت شینگل ساخت کشور کانادا :

شینگل تک لایه حدود 55 الی 60 هزار تومان در هر متر مربع میباشد .شینگل دولایه حدود 80 الی 85 هزار تومان در هر متر مربع میباشد .

قیمت شینگل ساخت کشور امریکا :

شینگل تک لایه در حال حاضر به علت عدم واردات به ایران موجود نمی باشد . شینگل دولایه حدود 85 هزار تومان در هر متر مربع  میباشد .  

در  قیمت نهایی سقفهای شینگل علاوه بر خود متریال شینگل قیمت عایق زیر آن و تخته osb  و چوبهای نراد و اجرت نصب نیز موثر میباشند ، در زیر به حدود این قیمتها در زمان کنونی میپردازیم .

قیمت osb : قیمت هر برگ osb  که حدود 3 متر مربع می شود با توجه به شرکت سازنده و وارداتی بودن محصول از برگی 70 هزار تومان تا برگی 91 هزار تومان متغییر میباشد .

قیمت عایق برزنتی زیر شینگل : با توجه به ضخامت و کارایی عایق شامل فقط بخار بند و یا بخار بند و رطوبتی از متر مربعی 6500 تومان الی 14000 تومان متغیر میباشد .

قیمت چوب نراد 3 در 5 سانتیمتر : هر متر طول در حال حاضر حدود 2500 تومان میباشد .

هزینه اجرت نصب شینگل : اجرت نصب شامل نصب نرادها و تخته osb  و  عایق و شینگل میباشد که بسته به ارتفاع محل کار و طررح سقف ، ساده یا پرشکست از متر مربعی  20 هزار تومان الی مترمربعی  40 هزار تومان میباشد .

در پایان خاطر نشان می شویم قیمتهای فوق به تاریخ امروز 2 مهر ماه سال 1396 میباشد و نرخ دلار حدود 3800 تومان میباشد .