شینگل ترکیه

شینگل جدید ساخت ترکیه

شینگل مارک چگوار ترکیه برای اولین بار در ایران به بازار عرضع شد .

این شینگل با ضخامت 3.6 میلیمتر و ترکیب سه نوع سنگ ریزه آن را نسبت به شینگلهای دیگر متمایز میکند .

ترکیب سه سنگ ریزه رنگی جلوه خاصی به این محصول داده و باز خورد بسیار خوبی در بازار داشته است و چون برای اولین بار است که به بازار عرضه شده

قیمت مناسبی را شرکت در نظر گرفته که تا ماه آینده نیز تمیدید شده است .

شینگل چگوار ترکیه در انواع  رنگهای قهوهایی (میکس ) ، قهوه ایی تیره و روشن ، خاکستری تیره و روشن ، سبز در طرهای چند ضلعی ( لانه زنبوری ) و آجری موجود میباشد .

عایق زیر شینگل یا بخار بند با قیمتی بسیار مناسب جهت فروش به همکاران و مشتریان عزیز با قیمت هر متر مربع 4000 تومان موجود میباشد .

قیمت شینگل ترکیه اکنون 58000 تومان میباشد که تا ماه آینده تمدید شده و مقظوع میباشد دقت فرمایید این شینگل ضخامتی حدود 3.6 میلیمتر دارد

که به هیچ عنوان نبید با شینگلهای دیگر که ضخامتی حدود 2.7 میل دارند مقایسه شود بدیهی است بعد از اتمام تاریخ گفته شده قیمت به مبلغ 65000 تومان خواهد

رسید .

 

 

 

مقایسه شینگل با محصولات مشابه

محصول سقف شیبدار شینگل را می توان با محصول سقف شیبدار تایلهای سنگ ریزه ایی با برندهای دکرا ، کینگ استون ، تاپ تایل ، مترو تایل مقایسه کرد .

مقایسه شینگل و تایل دکرا ، تاپ تایل ، مترو تایل ، کینگ استون :

1 سرعت باد :

مقاومت شینگل در برابر  سرعت باد حدود 220 کیلومتر بر ساعت می باشد ولی در سقف شیبدار دکرا حدود 120 کیلومتر بر ساعت است ، علت این تفاوت را می توان در طراحی ایرودینامیکی شینگل دانست به این صورت که چون شینگل دارای سطحی مسطح و بعد از اتمام نصب هیچ گونه درزی بین شیتها نیست نیروی باد را به راحتی رد میکند و بیشترین مقاومت را  میکند و لی در سقف شیبدار دکرا به علت موج دار بودن سقف و وجود درز بین اورلبها و اتصالات ملحقات و تایلهای سقف نیروی باد با سقف دکرا در گیر شده و از مقاومت تایل می کاهد.

قیمت شینگل

قیمت سقفهای شیبدار با توجه به کیفیت که شامل ماندگاری سقف شیبدار ، زیبایی و تنوع در رنگ سقف شیبدار ، آبندی اصولی و صد در صد ، مقاومت در برار عوامل جوی و غیره مختلف است مثلا در سقفهای شیبدار سفال و ورق های سقفی گالوانیزه به علت ماندگاری کم و مشکلات آبندی قیمت کمتری جهت خرید را دارا میباشند ولی در سقفهای شیبدار شینگل و تایلهای سنگ ریزه ایی با برندهایی  چون دکرا ، تاپ تایل ، مترو تایل و کینگ استون به علت ماندگاری بالا و آبندی اصولی  دارای قیمتهای بالایی نسبت به سقفهای شیبدار دیگر هستند .قیمت سقفهای شینگل نیز با توجه به طرح و شرکت سازنده نیز در بازار کشور ما مختلف میباشد قیمت  چند نمونه از شینگلهای وارداتی در ایران را به شرح ذیل بررسی میکنیم .

قیمت شینگل ساخت کشور کره جنوبی :

ساختار شینگل

شینگل از نظر طرح ظاهری به انواع شینگلهای لانه زنبوری ، شینگل پولکی ، شینگل مستطیلی ساده ، شینگل مستطیلی نا منطم ، شینگل دولایه تقسیم می شوند . ساختار اصلی شینگل عبارت است از قیرهای معدنی و طبیعی و الیاف طبیعی و سنگ ریزه های طبیعی رنگی که هنگام تولید با توجه به موقعیت مکانی و جغرافیایی محل اجرا مقدار قیرهای معدنی و طبیعی تغییر می کند .

طراحی سقف شیبدار

سقفهای شیبدار بسته به کاربری های مختلف ساختمان دارای طرح های مختلف نیز هستند ، مثلا برای یک سقف ویلایی با توجه به پلان ساختمان می توان طرح های متنوعی برای آن ایجاد کرد . هرچه چقدر در طراحی سقف شیبدار از اختلاف ارتفاع در سقف شیبدار و شکستهای اصولی استفاده شود نمای سقف زیبا تر و جلوه بهتری خواهد داشت ، فقط میبایست طرح سقف شیبدار با دیتیلهای اجرایی نوع جنسی که در آینده روی سقف شیبدار قرار میگیرد در یک راستا و هماهنگ باشد .  برای مثال اگر قرار باشد پوشش سقف شیبدار از جنس شینگل باشد ، طراح میتواند آزادانه انواع شکستها و اختلاف ار تفاع ها را در سقف ایجاد کند و حتی می تواند سقفهای کرو را با خیالی آسوده طراحی کند بدون اینکه مشکلی با اجرای سقف شینگل در هنگام اجرا  داشته باشد .

سقف شیبدار شینگل

شینگل:

شینگل را میتوان یک نوع سبک از سبکهای بومی برای سقفهای شیبدار در امریکا دانست که به معنی لوح های تخته ای روی یک زیر سازی چوبی میباشد ، که با مرور زمان ترکیب شینگل عوض شده و در حال حاضر از قیرهای پرداخت شده 90 -15 و قیرهای معدنی گیلسونایت و الیاف طبیعی و سنگ ریزه های رنگی طبیعی در طرح ها و رنگهای متوع تولید می گردد .

سقف شیبدار چیست؟

.سقف شیبدار همانطور که از اسمش معلوم است به سطح هایی گفته می شود که در ابتدا و انتهای سقف اختلاف ارتفاع موجود است و باعث به وجود آمدن سطح شیبدار می شود ، سقفهای شیبدار را معمولا طراحان جهت سقفهای ویلا ، سردرب ، سوله و آلاچیق استفاده می کنند .سقف شیبدار در یک ساختمان باعث زیباتر شدن نمای ساختمان به جهت شیب سقف ، نمایی غیر از نمای دیوار برای ساختمان ایجاد میکند و همچنین در داخل ساختمان ارتفاع سقف را افزایش و باعث بزرگتر شدن حجم داخلی ساختمان می شود و نیز سقف شیبدار میتواند مکانی جهت

ساختمان ویلایی (سقف شیبدار)

ویلا  کلمه ای است که از زبان فرانسه گرفته شده است به  معنی خانه ییلاقی که از هر چهار طرف نمای ساختمان رو به بیرون قابل مشاهده باشد ، البته ویلا  اسم  منطقه ایی در هرزوگبین نیز میباشد. ساختمانهای ویلایی در قدیم به صورت کاگلی یا چوبی و خیلی ساده اجرا میشد اما امروزه با وجود متریالهای بسیار متنوع و زیاده طلبیهای بشر و رشد تکنولوژی ویلاها بسیار مدرن جهت رفاه مردم ساخته می شود که با هزینه بالا ساخته می شود و اکثرا  برای قشر مرفه جامعه میباشد . در این قسمت موضوع بحث در مورد سقفهای شیبدار ویلا می باشد .

نحوه نصب شینگل

شینگل با توجه به زیرسازی چوبی دارای نصب متفاوتی نسبت به سقفهای شیبدار دیگری از جمله تایلهای سنگ ریزه ایی دکرا ، تاپ تایل ، king stone ، مترو تایل و غیره میباشد . سقف شیبدار شینگل شامل تخته osb3 ، چوب نراد روسی یولید و عایق رطوبتی ( بخار بند ) برزنتی میباشد .