عایق پاششی پلی یورتان

فوم پاششی پلی یورتان رایج ترین نوع از اسپری فوم عایق در سال 1940 ایجاد شد و مورد استفاده در ارتش برای هواپیماها به کار رفت و در سال 1970 به عنوان عایق در ساختمانها مورد استفاده قرار گرفت . عایق پاششی فوم نوعی عایق ساختمانی است که در دیوارها و سقفها و درزها و منافذ باز و دیگر بخشهای ساختمان و همچنین برای حفظ گرما در زمستان و سرما در تابستان استفاده میشود . در نوع سلول بسته آن میتوان یه عنوان عایق صدا و رطوبت و عایق حرارتی از آن استفاده نمود . این عایق متشکل از موار پلی یورتان و ایزوسیانات (چسب) میباشد که به هنگام اسپری با هم ترکیب شده و فوم عایق را تشکیل میدهند.

 

کاربردها

  • عایق دیوارها و سقفها در ساختمانها
  • عایق سقفهای کاذب
  • عایق مناسب جهت مرغداریها و دامداریها
  • بدنه کشتی و هواپیما

نحوه نصب

بسته به متراژ از دستگاههای مناسب برای اسپری استفاده می شود . ضخامت مناسب جهت عایق نمودن سقفو دیوار ساختمانها 2/5 الی 3 سانتیمتر ضخامت کافی میباشد اجرای پاشش با دستگاههای مکانیکی و الکتریکی و کمپرسسور میباشد و در موقع پاشش میبایست مراقب ترکیب مواد قبل از اسپری بود و نکات ایمنی را کاملا رعایت کرد . زمان پاشش به ضخامت بوجود آمده نسبت مستقیم دارد.

 

مزایا

عایق صدا  عایق رطوبت عایق حرارتی هزینه نسبتا پایین نسبت به عایقهای الاستومری و کراسلینک فشرده  سرعت بسیار بالای اجرا پوشش مناسب جهت نقاط کور جلوگیری از اتلاف انرژی