شینگل

شینگل چیست؟

شینگل و انواع شینگل نوعی پوشش بام شیبداراست که با لایه فایبرگلاس بعنوان مقاومت دهنده و اشباع شده توسط نوعی قیر با کیفیت بالا تولید می شود و با دانه های معدنی (Slates) با رنگهای متنوع پوشانده شده است.این محصول برای سقف های شیبدار با شیب 30% به بالا کاملاً ایده آل است و برای پوشش دیوارهای عمودی نیز کاربرد دارد، از مزایای مهم این پوشش سقفی طرح بندی ورنگ بندی بسیار متنوع آن است. از دیگر مزایای این پوش سقفی شینگل  انعطلاف پذیری بالای آن است، از همین رو شینگل  در طرحهای سقف شیبدار  پیچیده به راحتی قابل اجراست، شینگل یک سیستم قابل اعتماد در برابر عوامل خارجی مانند بادهای بسیار قوی و برای سالهای طولانی نیازی به نگهداری ندارد،نکته قابل توجه اینکه شینگل  یکی از معدود پوشش های سقف شیبدار میباشد که بعد از نصب میتوان روی آن تردد کرد بدون آنکه آب بندی سقف شینگل  دچار مشکلی شود.

   

آیا میدانید مزایای شینگل نسبت به سایر پوشش های ساختمانی چیست؟

نگهداری شینگل :

یکی از مهمترین مزیت های شینگل طول عمر و نگهداری آسان آن است بسیاری از موادی که در پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرند نیازمند مراقبت و نگهداری دائمی هستند تا بتوانید ظاهر آنرا به طرز مطلوب حفظ کنید اما شینگل نیاز به نگهداری خاصی نداشته و با اندک مراقبت شینگل  همیشه زیبا خواهد بود همچنین در صورت بروز هرگونه آسیبی به سقف شینگل به راحتی قابل تعمیر می باشد.

نحوه نصب شینگل :

یکی دیگر از مزایای شینگل نصب آسان آن است در واقع شینگل ساده ترین محصول جهت نصب است البته برحی از طرح های شینگل نیازمند ابزار خاص بوده و می بایست توسط افراد متخصص نصب شوند شینگل محصولی انعطاف پذیر و مقاوم است که با اغلب طراحی های سقف سازگار می باشد.

ظاهر شینگل :

زیبایی ظاهری شینگل یکی از مزایای این گونه سقف هاست ، شینگل در طرح ها و رنگ های متنوع عرضه می شوند و به این دلیل مشکلی برای هماهنگ کردن شینگل  با سایر اجزا ساختمان نخواهید داشت معمولاً ظاهر شینگل همانند سایر مواد طبیعی گران قیمت از قبیل  چوب و یا سنگ به نظر میرسد.

    

قیمت شینگل :

مزیت بزرگ سقفهای شینگل هزینه مناسب آن است شینگل ها در حجم های بزرگ تولید می شوند و بالطبع هزینه های تولیدی مناسبی دارند هزینه نصب آن نیز در مقایسه با سایر پوششهای سقف مناسب تر است علاوه بر سبکی وزن سقف شینگل بار زیادی را به جیب شما تحمیل نخواهد کرد.

وزن شینگل :

مزیت نهائی شینگل وزن آن است بسیاری از پوششهای سقف دارای وزن بالائی هستند که ممکن است برای اسکلت سازه شما مناسب نباشد اگرچه خود شینگل ممکن است سبک ترین محصول پوششی سقف نباشد ولی سقفهای پوشیده شده از شینگل یکی از سبک ترین سیستم های پوششی بوده که با اغلب سقف ها سازگار هستند.

طرح شینگل :

 1.  شینگل پاستل
 2.  شینگل لانه ذنبوری یا چند ضلعی
 3. شینگل دولایه یا کمبریج

    

 رنگ بندی شینگل :

شینگل با توجه مختلف بودن رنگ سنگ ریزه هایش دارای رنگ بندی متنوعی میباشد از جمله رنگهای پر فروش شینگل رنگهای اخرایی ، قهوه ایی تیره و روشن ، خاکستری و دودی هستند .

مزایای شینگل :

 1. سبکی وزن شینگل
 2. مقاوم بودن در برابر سرما 30- سانتیگراد
 3. مقاوم در برابر حرارت 90 درجه سانتیگراد
 4. سرعت نصب بالای شینگل
 5. تنوع در طرح و رنگ شینگل
 6. زیبایی منحصر بفرد شینگل  ( سه بعدی بودن طرح )
 7. مقاوم در برابر فشار باد 220 کیلومتر بر ساعت
 8. آبندی دودکشها و داکتها توسط خود جنس شینگل
 9. تعمیر سریع و آسان شینگل  هنگام ضربه خوردن
 10. مخفی بودن میخهای نصب
 11. اورلب بودن شینگل  در تمامی جهات و آب بندی 100 درصد شینگل  بدون احتیاج به چسب و موار عایق کاری
 12. انتقال ندادن گرما به زیر سقف
 13. دمپ کردن صدای باران هنگام بارش
 14. کمترین پرت ممکن حدود 3 درصد

نحوه نصب شینگل :

پروفیل کشی مناسب با قوطی سبک و ایجاد بستر مناسب و تراز جهت نصب چوب 3*5 نراد روسی که میبایست آکس به آکس 60 سانتیمتر  خلاف جهت قوطی کشی اجرا گردد و سپس اجرای تخته چزب  osb3  که روی چزب  نرادها میخ می شود و نصب عایق رطوبتب برزنتی (بخاربند ) و در نهایت نصب شینگل از قسمت انتهایی شیب آغاز و در قسمت فوقانی  شیب به اتمام میرسد .د سازه های چوبی به علت وجود داشتن بستر مناسب چوبی نیازی به اجرای چوب نراد نمی باشد و در سازه های lsf  بع علت بستر مناسب پروفیلهای اجرا شده نیازی به قوطی کشی نیست . برای اجرای تیزه ها میتوان از شینگلهای چند ضلعی یا اجری استفاده کرد که این بهترین حسن اجرای شینگل میباشد به علت هم جنس بودن و کاهش در پرت کار می شود .